A Tisza magas vízállása miatt a Zagyva egyes szakaszai az idei évben igazán jól horgászhatóak voltak, így amíg a Tisza partról nehezen horgászható, addig a Zagyva szerencsére rendkívül jó szezonkezdetet mutatott csuka szempontjából a pergetést favorizáló horgászok részére. De természetesen a vízállás önmagában sosem elég, így ki kellett tapasztalni a legjobban működő műcsalikat is ezen szituációra.
A Zagyva és Tisza torkolat előtti szakasza ezen időszakban igazán sok meglepetést rejthet, de a hetente váltakozó áradás és apadás miatt, alapszükséglet egy gumicsizma a szakasz kényelmes megdobálásához, mivel a sekélyebb „füves” partszakasz is víz alatt van. De ezen részeket szerencsénkre a ragadozók is kedvelik.
A horgászat ezen kívül nem igazán nagy felszerelésigényű, egy praktikus pergető válltáska műcsalikkal, egy jó parabolikus bot és egy merítőhálóra van szükségünk csupán.
A Predator rablósoknak szánt hálójának egyik legjobb funkcionalitása a kompaktságban rejlik, mivel összehajtható, így szállítása cserkelés során sem okoz problémát, könnyen elfér a bot mellett. Az összecsukott fejjel mindössze 86x28 cm a szállítási mérete.
A fej könnyen nyitható és összehajtható. Kinyitás után a nyél könnyen mozgatható a tartó részig, ami után az adapter 2 fém benyomható egységgel rögzül.
A fejen gumírozott hálószövet kapott helyet, így nem szív magába nedvességet, nem akad be a horgokba, a halak uszonyába, illetve nyálkát is kevésbé tud magába szívni, így otthon is praktikusan tárolható.
De térjünk is rá a műcsalikra. A csuka „kannibalizmusát” alapul véve ezen tárház rendkívül gazdagnak mondható, így sokszor nehéz is választani a wobblerek, plasztikok és fém csalik tekintetében.
Az áprilistól kezdődő horgászatok egy csalit emeltek ki ezen vízre, ami kiemelkedően működött, ez pedig a Kamasaki Pike fém támolygó volt.
Ez egy kissé nagyobb súllyal (20g) rendelkező támolygó kanál, melyet lassan vezetve, a fenék közelében tökéletesen el lehet húzni, meghorgászva ezzel több vízmélységet, többször így adta a halat, de 1-2 csukát gyorsabb bevontatással, a víz felső rétegében is kapásra tudtam bírni vele.
Oldalára tekintve is látható, hogy ez egy vastagabb anyagból készült, egy speciális domborítással, mely tökéletesen utánozza a sérült kishal billegését, mozgását.
A domborítás mellett plusz ingert kelt a horog mellett lévő kis piros kiegészítő is.
A kanalakhoz és a pálya csukáihoz egy parabolikusabb pálca illik, mely nálam a sokszor használt Spin Blade Light változata volt. A 10-30 grammos bottal tökéletesen lehet vezetni ezeket a nagyobb súlyú kanalakat is és a pályán lakó 1-3 kg-os csukákkal tökéletesen fel lehet venni a versenyt, egy élvezetes fárasztás erejéig.
Egy kanalas csukamosoly a sok közül…
Visszaengedés előtt…
El is úszott, jöhet a következő!
Forrás: Őze Dániel
A közelmúltban több barátom és horgásztársam is megkeresett azzal a kérdéssel, hogy miként tudok rendszeresen nagytestű pontyokat zsákmányolni a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Többségük évek óta eredményesen vallatja az RSD vizeit, és számtalan fogással büszkélkedhet, de az igazi „nagy” fogás elkerüli őket, nem sikerül kapitális pontyot zsákmányolniuk. A kérdések hallatán válasz helyett a végszerelékeik utolsó 30 cm-rei, a horogelőkéik...
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...