Hiába kerestem mást, nem tudtam találóbb címet adni mai írásomnak, ugyanis a Wizard műcsalik közül a plasztik és fémtestű kedvenceim tudatos váltogatása adta az egyik legemlékezetesebb pergetésem eredményét a közelmúltban. Süllők és balinok követték egymást egy meglehetősen szűk területről, és a meglepetés harcsa is tiszteletét tette a legvégén, de őt a rosszul sikerült akadás miatt nem tudtam rábírni egy közös fotóra.
A jól sikerült peca lényege a felhős égboltnak köszönhető szűrt fény volt, és persze az ennek tudatában választott élénkebb színű, csillogóbb csalik.
A Nap csak rövid percekre bújt elő, a sekély vizet érő többszörös fénymennyiség miatt ilyenkor azonnal váltottam, a fényes pilkerek helyébe kevésbé feltűnő plasztik került.
Ha süllők vannak a láthatáron, a Wizard Crub plasztikok nem maradnak szárazon a mű csalis dobozomban. A gumihal testébe épített ólomfej gondoskodik a könnyed és pontos dobásokért, míg a hasi karika szolgálja azt a célt, hogy akár egy kulcskarika segítségével hármashoroggal kombináljuk, s tegyük még „ragadósabbá” a csalit.
Rendkívül lágy anyagú, nagy hullámokat keltő farok résszel ellátott Wizard Crub plasztikok várták a süllők támadását.
Javaslom, hogy csak kevésbé akadós terepen szereljük plusz drillinggel a plasztikunkat, máskülönben hamar a fák, kövek, tuskók martalékává válik.
Az első süllőre nem kellett sokáig várni. A szokásos emelem-süllyesztem játékba szólt bele nagyon határozottan a ragadozó.
A sekély vízben lapuló tüskéshátú hitte rövid időre magáénak a Crub-ot.
Partközeli zóna lassan mélyülő vize indokolta azt, hogy beljebb keressem a halat. A távoli dobásokhoz adott sok pluszt a Wizard Samurai pergető botom átlagosnál nagyobb keverőgyűrűje.
Csukagyanús, sekély vizeken kötelező átfésülni a terepet a természetes, élethű utánzatokkal, mint például a Wizard sügérrel és csukával.
A Wizard többfunkciós fogójával krimpelhetünk, drótot, vagy zsinórt vághatunk, vagy akár a speciális kiképzésének köszönhetően kulcskarikát is nyithatunk. Így pillanatok alatt megszabadíthatjuk csalinkat a hasi hármashorogtól, ha a helyzet azt kívánja.
A könnyű, megbízható és száz százalékban Wizard pergető felszereléssel hamar megbarátkozik az ember. A Samurai 210 cm-es botja és 2000-es orsója tökéletes összhangot mutat a legtöbb közepes méretű süllős, balinos csalival.
A felhősödés okozta fényváltásra azonnal a kedvenc pilkeremet, a Slice-t tettem fel. Az átlagosnál lassabb tempóval vontattam be, s második dobásra csíptem el vele a balint.
Érdemes váltogatni a könnyű plasztikokat és a távolabbi helyek eléréséhez sok-sok hasznos plusz tömeggel rendelkező pilkereket, melyekkel túlzás nélkül mondhatom, hogy akár háromszor akkora terület átfésülését teszik lehetővé.
Újabb áldozata a Slice-nak immár egy süllő. Érdekesség, hogy nem megette, hanem könyörtelenül leütötte az állával a 15 grammos pilkert.
Balinnak szánt Wizard Slice-ra csábult el a következő „állazós” süllő.
A Slice nem kicsi hatótávolságának, és a lassúbb bevontatás mellett is jellemző lágy, imbolygó mozgásának köszönhettem a megtolós kapással jelentkező harcsát, aki már a part előtt, tőlem kb. 10 méterre távozott köszönés nélkül. Amennyire jól láttam, nem a biztos szájszélben, hanem elől, a gerebenfogazatban lehetett instabil helyzetben a horog, a bő 10 kilósra saccolt hal következő lefordulása lett egyben az utolsó is. Ő nyert.
Forrás: Halmos Mihály
A közelmúltban több barátom és horgásztársam is megkeresett azzal a kérdéssel, hogy miként tudok rendszeresen nagytestű pontyokat zsákmányolni a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Többségük évek óta eredményesen vallatja az RSD vizeit, és számtalan fogással büszkélkedhet, de az igazi „nagy” fogás elkerüli őket, nem sikerül kapitális pontyot zsákmányolniuk. A kérdések hallatán válasz helyett a végszerelékeik utolsó 30 cm-rei, a horogelőkéik...
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...