Kipihenve az előző nap fáradalmait, szombaton kora hajnalban indultunk horgásztúránk második állomására a Galgahévíz külterületén található Bika-tóra.
Az eredetileg fél órásra tervezett autóút közel egy órára sikeredett, egy elmulasztott letérőnek köszönhetően.
Pedig az interneten talált útleírás tisztán és világosan kimondja: „Gödöllőtől a 3-as úton kifelé haladva, Aszód előtt a 40-es és a 41-es km tábla között kell letérni Hévízgyörk, Galgahévíz felé. Galgahévízen, közvetlenül a Gaia Alapítvány, Öko Hotel és étterem után jobbra kell befordulni, majd újra jobbra".
Igen ám, de nekünk az a bizonyos „újra jobbra" - balra sikeredett.
Végül egy járókelő segítségét kérve rátaláltunk a 20 hektáros vadregényes víztározóra, melynek parkolójában már ott sorakoztak a minket megelőző horgászok autói.
Jó sokan voltak, alig kaptunk helyet a parkolóban!
A halőrházban, ahol a napijegyet váltottunk, a házirend ismertetése mellett arra is fény derült, hogy az elmúlt napokban több mázsa ponty került a tóba.
Messziről érkezett horgászok módjára rákérdeztünk néhány dologra: a tó eredetére, átlagmélységére és halállományára.
A halőrtől megtudtuk, hogy a tározót 1973-ban létesítették, eredetileg öntözés céljára, a tavat a környező forrásokból és egy kis patakból töltötték fel. A tározó 15 éve már csak horgásztóként üzemel és a Galgahévízi Általános Faluszövetkezet Igazgatósága alá tartozik. Legmélyebb pontja 3-4 m, átlagmélysége 1,5-2 m. Van benne ponty, kárász, keszegféle, de ragadozó is akad bőven. A napijegy ára 3400 forint…
A beszélgetés oly hosszúra sikeredett, hogy mire észbe kaptunk, a halőrház közelében, ahol az autónkat hagytuk, nem találtunk megfelelő horgászhelyet, így kénytelenek voltunk hurcolkodni, egészen a tó felső részére, ahol szabad és szemnek is tetszetősebb helyet találtunk.
A part szélét sűrű, kiszáradt nádas szegélyezte, helyenként egy-egy néhány négyzetméteres, kitakarított horgászhellyel.
Egy-egy ilyen kisebb, nádba vágott horgászállást foglaltunk el barátommal, egymástól néhány méter távolságra. A tapasztalt horgászszem, hamar kiszúrja, hogy az adott helyet mennyire látogatják más horgászok… hát ez a hely simára volt taposva.
A víz mélysége 1-1,2 méter, ami a tavaszi felmelegedő vizekben jónak számít, bizonyították ezt a helyenként fel-felbukkanó pontyugrások.
![]() Az orsó dobján 0,20 mm átmérőjű ET POWER FEEDER, előkének ugyancsak POWER FEEDER (0, 16 mm), illetve ET SPECIALIST BREAM. |
Jöhetett a szokásos „ceremónia" egy kissé felgyorsítva, de szépen sorban.
Szerelés, az etetőanyag bekeverése, csalizás, dobás, majd etetés a kiszemelt helyre. Mindez néhány röpke perc alatt.
Felszerelésként maradt az előző nap jól vizsgázott összealítás: egy erősebb, ET POWER FEEDER és egy finomabb, ET BREAM FEEDER névre keresztelt feeder pálca.
Az első bot egy ugyancsak ET POWER FEEDER névre hallgató 7+1 csapágyas orsót kapott, dobján 150 méter ET POWER FEEDER zsinórral.
A második botot (POWER FEEDER) egy nyeletőfékes, 5+1 csapággyal ellátott BANAX HELICON 500NF-as orsóval szereltem.
Maradt minden a régi kerékvágásban!
Már a horgászat első fél órájából kiderült, hogy jó helyet választottunk, vagy inkább mondanám jó helyre kényszerültünk (hisz nem sok horgászhely volt szabadon a tó körül).
Az etetés után nem sokkal már parton fotóztunk egy gyönyörű tükörpontyot, melyet nem sokra rá egy kisebb testvére követett.
Úgy tűnt, a halak sorban állnak az etetésen, hisz félóránként akadt egy-egy jelentkező, aki elhúzta a horogra erősített pelletet. A kapások határozottak voltak, jelezvén, hogy itt már étvágyuknál vannak a halak. Két kapás is borította a botot.
A halak nem voltak nagyok, kiló és kettes közötti pontyok, de ezekk legalább gondoskodtak arról, hogy egész nap szórakoztassanak bennünket.
Kapcsolódó termékek:
![]() ET Bream Feeder | ![]() ET Power Feeder | ![]() ET Sőecialist Bream |
![]() ET Competition mérleg | ![]() Csúzli Drennen Grundbait 80m | ![]() Carp Expert üveges kukorica |
A közelmúltban több barátom és horgásztársam is megkeresett azzal a kérdéssel, hogy miként tudok rendszeresen nagytestű pontyokat zsákmányolni a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Többségük évek óta eredményesen vallatja az RSD vizeit, és számtalan fogással büszkélkedhet, de az igazi „nagy” fogás elkerüli őket, nem sikerül kapitális pontyot zsákmányolniuk. A kérdések hallatán válasz helyett a végszerelékeik utolsó 30 cm-rei, a horogelőkéik...
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...