A halradarok piacán nagyon széles a kínálat, sokszor nehéz eldönteni melyiket válasszuk, az alap radarok közül a legnépszerűbbek a partról is használhatók, amelyek az előttünk elterülő víz jellemzőit mutatja meg, vagy akár ettől többet is.
Az Outdoor Master halradar, bizony ennél is többet tud, de nézzük az alap funkcióit, mit is tud egy ilyen kedvező árú készülék. A legtöbb horgász a horgászhely előtt lévő mederalakulatokra kíváncsi, illetve arra, van e egyáltalán ott hal. Az alap dolgokra ez a készülék tökéletesen alkalmas. Látjuk milyen mély a jeladó alatt a víz, látjuk az esetleges növényeket annak mennyiségét, a köveket, fákat. Ezen információk pedig egy idegen helyen sokat segíthetnek. Például pontosan tudni fogjuk hol mélyebb vagy sekélyebb a víz, hol találhatóak a törések, amely információk a horgászat megkezdése előtt rendkívül fontosak.
Használatba vétel előtt természetesen biztosítanunk kell az energiaellátást, ehhez a hátsó fedelet le kell vegyük.
A készülék működtetéséhez 4 darab AAA elemre lesz szükségünk.
A jeladót is élesíteni kell, ehhez a jeladó fedelét kell levennünk, az elem működését megakadályozó kis műanyag lapocskát el kell távolítsuk.
A készülék jeladójának bekapcsolása automatikus, amikor vizet ér a két fém pólus máris zár az áramkör. Az utóbbi természetesen használat végén érdemes szárazra törölnünk, mert ezzel jelentősen növelhetjük a jeladó elemének élettartamát.
Ahogy a nevében is benne foglaltatik a halakat is észleli a készülék, sőt, meg is különbözteti azok méretét. A plusz funkciók közül érdemes megemlíteni a víz hőmérséklet mérésének lehetőségét, a levegő hőmérsékletének kijelzését, illetve az aktuális légnyomás értéket is leolvashatjuk a készülék kijelzőjéről.
A készülék hatótávolságát az antenna kihúzásával növelhetjük.
Így már messzebbről is erős a jelünk, amelynek erősségét szintén láthatjuk a képernyőn.
A jeladót egy erős főzsinórra erősítve máris bedobhatjuk a vízbe, természetesen a dobásra használt bot is legyen megfelelően erős.
A jeladó aktív, most már a készüléken a sor.
A készülék alján találjuk a bekapcsoló gombot, ezt röviden megnyomva be is kapcsoltuk a készüléket. Figyelem! Hosszan nyomva a demó módba jutunk, ami csak a készülék tesztelésére jó.
A szines kijelző betekintési szöge is kiváló, így sokkal kényelmesebb használnunk. A kijelző felső részén találjuk a fontos számadatokat. Vízmélység, víz hőmérséklet, légnyomás, érzékenység, levegő hőmérséklet.
A készülékhez tartozékként kapunk egy nyakpántot is, amely a jeladó bedobásakor, nagy segítség lehet, ezt mindenképpen érdemes használni.
A kijelző alsó részén láthatjuk a mederben található esetleges kövek vagy más nagyobb tereptárgy ottlétét, illetve ha több jelet is látunk akkor ebből sok van a jeladó alatti részen.
A középső részen találjuk a halak kijelzését, azok méretére is következtethetünk, illetve látjuk a vízoszlop mely magasságában tartózkodnak a halak. A kijelző jobb oldalán szintén azt látjuk, hogy a vízoszlop mely rétegében vannak az észlelt halak.
A növényes részeket külön ikon jelzi a képernyő alján.
Ezzel az egyszerű, de rendkívül sokat tudó készülékkel ugyan a halat nem fogjuk meg, de sokat segít a terület megismerésében, elég ha arra gondolunk, hogy észrevesszük pontosan hol van az akadó előttünk. Így akár egy rossz horgásznaptól is megmenthet bennünket az Outdoor Master halradar.
Lukácsi Béla
A közelmúltban több barátom és horgásztársam is megkeresett azzal a kérdéssel, hogy miként tudok rendszeresen nagytestű pontyokat zsákmányolni a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Többségük évek óta eredményesen vallatja az RSD vizeit, és számtalan fogással büszkélkedhet, de az igazi „nagy” fogás elkerüli őket, nem sikerül kapitális pontyot zsákmányolniuk. A kérdések hallatán válasz helyett a végszerelékeik utolsó 30 cm-rei, a horogelőkéik...
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...