Mi horgászok bizonyára mindannyian nyaralás tervezésekor elgondolkodunk és számításba vesszük a vízpart melletti pihenés lehetőségét! Ezesetben szerencsésnek mondhatom magam, hisz feleségem és kislányom is vérbeli „vízicsirkék” akikkel nem is jöhet szóba más ha nyaralási helyszínre gondolunk csakis ha az vízparton van.
Ezzel azt gondolhatnánk a neheze már meg is van oldva, de nem. El kell döntenünk mit is vigyünk. Esetemben nem cipelhetek el minden műcsalit, minden pergető szettet, hisz az autó terhelhetőségi kapacitása véges, amit valljunk be feleségem és kislányom már 99 %-ban kis is merített. Szelektálnunk kell.
Válasszunk egy úgymond univerzális pálcát amivel ha nem is minden helyzetet, de azért a lehetőségek nagyrészét ki tudjuk használni. Mi a Balatont vettük célba, ott is a Déli parton a Siófoki részt, ahol az eddigi tapasztalatom szerint balin, süllő és sügér lehet a célhalunk.
Ehhez én a BOKOR MICRO JIG pálcámat és hozzá a 2000-es Bokor PRO SPIN orsómat választottam.
A 3-15 grammos dobosúly képes kellő távolságra eljuttatni a balinos csalikat is, emellett egy plasztikozós finom pecánál is kiválóan helytáll.
Ha ezzel megvagyunk, kell egy táska amibe minden kiegészítőt be tudunk pakolni.
Véleményem szerint a Wizard Tetra pergetőtáska 38X19X24 centis vátozata lesz erre a legmegfelelőbb amibe a kamasaki superboxok segítségével fogom rendszerezni a csalikat és kiegészítőket.
A balin cserkelésében nálam elsők között szerepelnek a Salmo Thrill és Rail Shad csalijai. Kiváló dobótávok érhetőek el velük, emellett a balinok nem tudnak ellenállni a mozgásuknak.
Semmiképp nem maradhat ki a Salmo Slick Stick wobblerek 6-os osztaga a táskámból.
Változatos színei és vezethetősége miatt nappal is jól jön, ha a ballerok vízközt táplálkoznak, emellett lassabb vontatással és némi kézügyességet, extra billenést bevetve este vagy hajnalban is komoly fegyver lehet a sügerek, süllők cserkelésekor ez a kis 6 centis csoda.
Plasztik nélkül természetesen nem indulok el még a kádba sem nemhogy a Balatonra, így az L&K warrior shad 75 és 55 mm-es változataiból tettem be pár színnel.
Nádsorok mellől csukákat remélve a Wizard Spinner Bait csalijai sem hiányozhatnak a csali arzenálból.
Plusz mindenből egy-két tipus. Vertikális wizard csalik, sliderek, lil’bug-ok, popper ....
Not-a knot kapcsok, fluoro carbon, fonott zsinór csere esetére, kesztyű, lip-grip, fogó, horgászengedélyek, toll és egyéb kiegészítők.
Ezek összessége úgy gondolom elegendő egy nyaralás közbeni pár órás nyári pergetéshez.
Némi logisztikázással mindent be tudunk pakolni és még kis elemózsia is mellé fog férni ha hosszabb pergetésre van lehetőségünk.
Indulhat a balatoni peca.
(Fotót készítette: Sárkány Dániel)
Következő cikkemben a kipróbált csalikkal, technikákkal és helyszínekkel jelentkezem.
Forrás: Szebenyi Péter
A közelmúltban több barátom és horgásztársam is megkeresett azzal a kérdéssel, hogy miként tudok rendszeresen nagytestű pontyokat zsákmányolni a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Többségük évek óta eredményesen vallatja az RSD vizeit, és számtalan fogással büszkélkedhet, de az igazi „nagy” fogás elkerüli őket, nem sikerül kapitális pontyot zsákmányolniuk. A kérdések hallatán válasz helyett a végszerelékeik utolsó 30 cm-rei, a horogelőkéik...
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...