Amióta a pergetés műfaja létezik, a wobblertestű körforgók a hátsó sorból figyelték, hogy a pergetők végre kapocsba akasszák őket. Ha kissé méltatlanul is, de egyértelműen a wobblerek és a körforgó villantók uralták, és uralják a mai napig a műcsalis dobozok legelőkelőbb helyeit, pedig e kettő ötvözete – higgyétek el – legalább olyan eredményes működésre képes, mint bármelyik favoritnak számító műcsali típus.
Méltánytalanul háttérbe tolt, de a gyakorlatban nagyon fogós Chubok a legütősebb színkombinációkban.
Nyári pergető portyáim során nagy figyelmet fordítottam rájuk, a Wizard Chubokról szerettem volna miénél több tapasztalatot gyűjteni, így tudatosan erőltettem őket a legváltozatosabb körülmények között. Húztam a Dunán és a Tiszán, kergettem vele balint és süllőt állóvizeken, és még harcsákat is fogott, meghálálva, hogy nagyon sok bizalmat szenteltem neki.
Wizard Chubbal a Tiszán. A gyáriként 4 grammos csalikat a folyással sodortatva nyerhetünk értékes métereket.
Sokan, mint elsőszámú UL csali tartják számon, mondván, hogy kiváló jászra, domolykóra, sügérre és pisztrángra. Ez mind oké, de azzal tisztában kell lenni, hogy a felsorolt halakfajok legnagyobb egyedeit hozza a kicsinek egyáltalán nem mondható wobblertestű forgókanál.
A legjobb hajnali és alkonyati színkombináció a mai napig a GT, azaz a Green Tiger!
A Wizard Chub négy centis körforgója 8 grammot nyom, mely ugyan nem sok, de pont elég egy közepes dobás kivitelezéséhez jól összehangolt könnyűpergető felszereléssel. Max. 22-es monofillal, vagy tízesnél nem vastagabb fonott zsinórral érhetjük el a 25-30 méteres dobástávokat. Ennél nagyobb távra csak az általam fabrikált, házi tuningon átesett példányok voltak küldhetők.
A 210 cm-es Wizard Samurai pergetőbotot egy 2000-es Samurai Spinnel egyensúlyozhatjuk ki a lehető legoptimálisabban, az így összehangolt cucc a könnyű csalik legjobb barátai!
Egy kis házi barkácsolás során a wobblertest hasi részét fúrtam ki négyes fúróval 1 cm mélyen és tömtem tele gondosan a rést Carp Expert ólompasztával. Az így nyert plusz kettő gramm nemcsak jobb dobhatóságot eredményezett, de a hasi súly mintegy excenter-súlyként funkcionálva megakadályozza a műcsali testének tengely körüli megforgását bevontatás közben.
Fátyolfelhők által szűrt fény a tóparton, vajon melyik csalit válasszam ilyenkor?
Nem kérdés, a már sokszor bizonyított, visszafogott, de mégis kellően feltűnő megjelenésű Red Head kerül a kapocsba.
Akár intenzív, akár lassabb bevontatás mellett döntünk, a Chub jó választás minden körülményre. Visszafogott, lassú tempó esetén is ingerlő rezonanciát kelt a kicsi forgó kanál, így az egyik legjobb csalinak bizonyulhat a legváltozatosabb állóvízi pergetések során is, vagy lassabb sodrású patakokon, csatornákon egyaránt süllőre, balionra és csukára is. Egy igazán univerzális csali tehát, aki nem kér sokat, csak annyit, hogy ne hagyd sokat pihenni a dobozod mélyén!
Nemcsak a házi tuninggal nyert plusz tömeget, de a hátszél segítségét is érdemes kihasználni, ha a körülmények adják annak lehetőséget.
No nem nagy, csak 80 centis a harcsa, aki elcsábult a Wizard Chub-nak.
Fantasztikus hal, egy sügereknek és domolykóknak tervezett csalival!
A Chub a Dunán is bizonyított, éhes süllő lett áldozatául annak a műcsalinak, amely majdnem a feledés homályába merült. De nagyon kár lett volna hagyni! Ti is bízzatok benne!
Forrás: Halmos Mihály
A közelmúltban több barátom és horgásztársam is megkeresett azzal a kérdéssel, hogy miként tudok rendszeresen nagytestű pontyokat zsákmányolni a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Többségük évek óta eredményesen vallatja az RSD vizeit, és számtalan fogással büszkélkedhet, de az igazi „nagy” fogás elkerüli őket, nem sikerül kapitális pontyot zsákmányolniuk. A kérdések hallatán válasz helyett a végszerelékeik utolsó 30 cm-rei, a horogelőkéik...
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...