A csatornák, a kisebb folyók rejtett világa mindig vonzott. Legjobban az őszt vártam és várom évről évre, hiszen a lehűlt vizekben bátran kapó ragadozók megannyi élménnyel ajándékoznak meg. A melegebb hónapokban gyakran használt domolykós wobblereinek helyére a Manns plasztikcsalik süllős és csukás változatai kerültek most is a novemberi pergetéseim alkalmával. Sügérben, süllőkben és csukában szerencsére nem volt hiány, adakozó kedvükben voltak a közeli patakok és csatornák, csupán a twisterek, gumihalak méretét és színét kellett eltalálni, igazodva velük pár olyan fontos körülményhez, mint például az aktuális fényviszonyok.
Sokat látott könnyű, és rendkívül kezes Wizard pergető botomat élesítem be az oly régóta várt plasztikcsalis pergetéshez.
Sohase tudni előre mennyi fogy éppen és melyik lesz a legnyerőbb, pár zacskónyi új Manns gumi még pont elfér a táskában.
Lassan áramló sekély csatornák ragadozóihoz igazított menü: hétcentis lágy twisterek hatos méretű L&K jigekkel lesznek kombinálva.
Optimális vízállással és legtarkább őszi színekbe bújva fogad a természet.
A legvékonyabb harapásálló előkéket használva nem fogok izgulni ha például sügér és süllő mellett csuka támadja meg a lassan vezetett twistert. Nem árt felkészülni erre, hiszen sohasem tudhatjuk előre melyik pillanatban akaszthatunk csukát. Az L&K leglágyabb, különféle hosszban kapható wolfram előkéi semmit sem rontanak a könnyű csalik mozgásán, ezekkel mehetünk biztosra úgy, hogy a használatával egyetlen ragadozót sem riasztjuk el.
Bejött a jóslat, a parttal párhuzamosan vezetett lassú csalira csuka éhezett meg, szerencsére nem is az aprajából.
A meredek partról nagyot kellett nyújtózkodni, de végül elértem és nyakon ragadhattam az óvatlan rablót.
A műcsalit mélyen eltüntette, harapásálló előke hiányában meg sem pillanthattam volna kedvencemet.
Fárasztás közben a feszülő zsinóron tökéletesen éreztem a csukafogak recegését, súrlódását a fémszálon, újra áldottam az eszemet, hogy higgadt maradtam, nem kapkodtam, és időspórolásra hivatkozva nem hagytam ki a wolfram előkét a játékból. Higgyétek el, megéri rá odafigyelni!
A Manns 8 centis Shad gumihalai a leguniverzálisabb változatnak számítanak folyókon és állóvizeken, süllőre és csukára egyaránt.
A Manns legkedveltebb egy és kétfarkú twisterei a kihagyhatatlan süllős színekben. A kétfarkú egyetlen méreten, 10 cm-es hosszban kapható.
Gyakori jelenség plasztikcsalis pergetésnél: villámgyors kapás utáni béna, vagy inkább elkésett bevágás eredménye a csali horogszáron való lerántása.
Ha nem szúrtuk meg a halat a bevágással, még van esélyünk becsapni a következő jól célzott dobásnál. Igaz – kevés alkalommal – de a legagresszívebb csukáknál előfordul, hogy még a horogról való lefordulást követően is újra támadásba lendülnek és az újabb dobásnál megint megakaszthatjuk őket.
Nála is pont ugyanez történt. Az elsőről lefordult, de a második dobásra jött bombázására időben reagáltam és jó helyre sikerült kellő erővel behúzni a jighorgot. Nagy szerencse kell hozzá, nincs is mit tagadni.
A Manns plasztik csalikkal folyóvízen talán még egyszerűbb dolgunk van, hiszen már az enyhe sodrás a helyben tartott csalinál is ingerlő farok mozgást eredményez, a twistereknél és a gumihalaknál egyaránt. Ennyire nem mindegy a plasztikcsalik anyaga. Próbáljátok ki a Manns gumikat ti is, nem fogtok bennük csalódni!
Forrás: Halmos Mihály
A közelmúltban több barátom és horgásztársam is megkeresett azzal a kérdéssel, hogy miként tudok rendszeresen nagytestű pontyokat zsákmányolni a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Többségük évek óta eredményesen vallatja az RSD vizeit, és számtalan fogással büszkélkedhet, de az igazi „nagy” fogás elkerüli őket, nem sikerül kapitális pontyot zsákmányolniuk. A kérdések hallatán válasz helyett a végszerelékeik utolsó 30 cm-rei, a horogelőkéik...
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...